W ramach projektu WIESZ JAK BUDUJESZ oferujemy współpracę pracowniom architektonicznymi oferującym gotowe projekty domów.

 

W ramach współpracy wdrażamy oprogramowanie umożliwiające przeanalizowanie przez nabywców projektów aspektów zapotrzebowania na energię oraz wyglądu ich nowego domu oraz przygotowujemy projektowane charakterystyki energetyczne domów.

 

zapraszamy do współpracy:

SZYBKA, WSZECHSTRONNA I SKUTECZNA ANALIZA PROJEKTU DOMU

 

W naszym systemie jest już ponad:

4500 projektów domów

Dostępne moduły programistyczne:

Prace projektowe:

Współpracują z nami:

Dlaczego realizujemy:

Na polskim rynku inwestorzy indywidualni zainteresowani budową własnego domu wybierają projekt właśnie z dostępnych w pracowniach gotowych projektów domów. Według analiz rynkowych prowadzonych przez pracownie architektoniczne sprzedające projekty, taka sytuacja ma miejsce w ponad 90% przypadków, a tylko poniżej 10% klientów decyduje się na zakup oryginalnego projektu domu. Proces wyboru własnego projektu jest również długotrwały i potencjalny klient potrzebuje nawet ok. 6 miesięcy na decyzję. W tym czasie usiłuje zapoznać się z wszelkimi aspektami dotyczącymi jego inwestycji.

Niewątpliwie istotnym jest zatem dopasowanie oferty domu do potrzeb, a zatem umożliwienie sprawdzenia m.in. przyszłych kosztów eksploatacji  lub wyglądu (np. kolorystki elewacji itp.). Szereg zagadnień w tym zakresie jest dość skomplikowanych, a zatem ich analiza wymaga wysokich, specjalistycznych kwalifikacji. Korzystając z naszych programów potencjalnych klient może wybrać i zastosować rozwiązanie technologiczne (np. system ociepleń, kocioł lub pokrycie dachowe) bez konieczności posiadania wiedzy specjalistycznej.

 

Tworząc projekt mieliśmy na uwadze fakt, że aż 94% inwestorów indywidualnych buduje dom dla siebie lub dla rodziny, a tylko 5% na wynajem, sprzedaż lub lokatę kapitału. Jednocześnie aż 95% Polaków chce wiedzieć, z jakich materiałów będzie budowany ich dom. Wybór odpowiednich materiałów, technologii i rozwiązań budowlanych konsultowany jest z inwestorem indywidualnym w 50% projektów, a aż 43% inwestorów aktywnie wpływa na zastosowane rozwiązania poprzez ich akceptację udzielaną, każdorazowo wykonawcy projektu lub prac budowlanych.

Według badań TNS OBOP tak rozkładają się kryteria, jakie inwestorzy indywidualni biorą pod uwagę przy wyborze projektu oraz rozwiązań budowlanych, które zastosują w swoich budynkach:

PRZYKŁADOWE WDROŻENIE:

ZAPOTRZEBOWANIE NA ENERGIĘ - program służy do zaplanowania parametrów energetycznych nowego domu. Użytkownik włączając oprogramowanie dostaje do dyspozycji możliwość zmieniania np. ocieplenia ścian, rodzaju okien i drzwi, materiałów konstrukcyjnych, systemów grzewczych i otrzymuje informacje na temat zapotrzebowania własnego domu na energię, szacunkowych kosztów eksploatacji oraz wpływu jego obiektu na środowisko (wartość emisji CO2). Użytkownik wybiera alternatywne rozwiązania w formie pakietów rozwiązań (np. system ociepleń, ściana konstrukcyjna, okna) lub może konfigurować własne rozwiązania precyzyjniej poprzez wymianę kolejnych elementów budynku. Szczególną zaletą oprogramowania jest rzetelna informacja oparta o zastosowanie polskich normatywów i kompatybilność programu z systemami do specjalistycznych obliczeń (np. projektowanej charakterystyki energetycznej budynku). Po utworzeniu własnej konfiguracji użytkownik może wydrukować gotowe zestawienie i w ten sposób zapamiętać wybór lub przekazać go do specjalisty projektanta.

Prezentacja wideo działania kalkulatora energetycznego:

PRZYKŁADOWE WDROŻENIE:

DOBÓR WIZUALNY - w tym programie producent materiałów budowlanych może zaproponować potencjalnym klientom zastosowanie swoich rozwiązań kolorystycznych (tynki, farby) lub fakturowych (dachówki, tynki mozaikowe, cegły klinkierowe itp.). Użytkownik systemu może dopasować swój projekt do indywidualnych oczekiwań oraz sprawdzić jak prezentuje się on na jego własnej działce budowlanej. Elementy kolorystyczne budynku można wymieniać na podstawie predefiniowanych zestawów elementów np. ściany, dachy jak również przy pomocy edytora zaawansowanego, w którym istnieje możliwość definiowania dowolnych powierzchni i układów 3D. Po zakończeniu doboru klient może wydrukować gotowe zestawienie.

Prezentacja wideo działania programu do kolorystyki:

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu dokumentacji technicznej dotyczącej domów jednorodzinnych, w zakresie wymaganym do wykonania Projektowanej Charakterystyki Energetycznej (PCHE).

 

Zwykle taki proces wygląda w ten sposób, że pracownia architektoniczna przesyła do nas dokumentacje budynku (tylko wybrany zakres informacji z całego projektu)a następnie otrzymuje plik komputerowy, umożliwiający wygenerowanie PCHE za pomocą oprogramowania BuildDesk Energy Certificate (BDEC), dostępnego na platformie obliczeniowej firmy BuildDesk (http://bdec.builddesk.pl/). Wystarczy wgrać otrzymany od nas plik i po wskazaniu lokalizacji obiektu, można otrzymać kompletny wydruk Projektowanej Charakterystyki Energetycznej.

 

Zrealizowaliśmy już ponad 7000 takich dokumentacji.

KONTAKT W SPRAWIE WSPÓŁPRACY

Jeśli są Państwo zainteresowaniu kooperacją z naszą firmą w ramach opracowania narzędzi doborowych dla Waszej pracowni projektowej to serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Wszystkie narzędzia informatyczne opisane na powyższej stronie zostały przygotowane przez Multimedia Communication Sp. z o.o.

 

Biuro firmy:

ul. Kustronia 4, 30-433 Kraków

 

Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:

+48 12 633-15-39

lub przy użyciu formularza znajdującego się obok.

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Dziękujemy za wysłanie

Zapraszamy do kontaktu w sprawie współpracy

 

Projekt Wiesz Jak Budujesz prowadzony jest przez Multimedia Communication Sp. z o.o.